GYVOSIOS KŪRYBOS
UŽSIĖMIMŲ CIKLAS
SAPIEGŲ RŪMŲ ERDVĖSE
2025 04 25 – 2025 05 30

Gyvosios kūrybos užsiėmimų ciklas Sapiegų rūmų erdvėse

2025 04 25–2025 05 30

Stauskaitės meno mokykla kartu su Sapiegų rūmais kviečia į edukacinį projektą – 6 kūrybinių užsiėmimų ciklą, įkvėptą Sapiegų rūmų praeities ir dabarties. Programa pritaikyta tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiesiems – visiems, norintiems giliau pažvelgti į meno ir istorijos sąsajas. Kviečiame pažinti Sapiegų rūmų istoriją ir erdvių puošybos subtilumus, išbandyti įvairias meno technikas bei patirti meninės interpretacijos džiaugsmą.

Įvadinė ekskursija: balandžio 25 d.

Kūrybiniai užsiėmimai: gegužės 2, 9, 16, 23, 30 d. 

Laikas: penktadieniais, 17.30–19.45 val. (3 akademinės valandos)

Kaina: 250 Eur (visos priemonės suteikiamos)

Užsiėmimus ves tapytoja Goda Lukaitė.

 

Užsiėmimų turinys:

1. Ekskursija po Sapiegų rūmus ir programos pristatymas. Ekskursijos su gidu metu dalyviai susipažins su rūmų erdvėmis, sužinos apie kelis dešimtmečius trukusius pastato tyrimus ir skirtingus jo gyvavimo etapus. Po ekskursijos vyks dalyvių susipažinimas ir išsamus programos pristatymas.

2. Rūmų puošyba ir grafikos ritmas. Dalyviai tyrinės unikalų rūmų dekorą, kurs eskizus ir eksperimentuos su linoraižinio technika, siekdami atkurti puošybos ritmą.

3. Mozaikos kūrimas. Mozaika, kaip ir freska, buvo populiari rūmų bei bažnyčių puošyboje įvairiuose Europos kraštuose. Nors Sapiegų rūmuose mozaikinės puošybos nebuvo, dalyviai, naudodami keramikos ir stiklo detales bei tinką, kurs savo „radinius“ – mažus paveikslėlius, įkvėptus rūmų puošybos elementų, bandydami įsivaizduoti, kaip ji galėjo atrodyti.

4. Medžių atmintis ir monotipija. Parkas – neatsiejama rūmų dalis. Sapiegų parke auganti seniausia miesto liepa mena Sapiegų laikus. Kurso dalyviai savarankiškai vaikščios parke, stebės ir eskizuos medžius, bandydami sužinoti apie kitų medžių istoriją ir jų kaitą. Pasirinktas eskizas bus atliktas monotipijos technika.

5. Kalbančios sienos. Pasivaikščioję po rūmus ir tyrinėdami išlikusių freskų fragmentus dalyviai išsirinks labiausiai patikusį motyvą. Švelniai, šviesiomis pastelinėmis spalvomis kurs tapybines miniatiūras, perkeldami freskos fragmentus ant drobių.

6. Architektūra ir tvarumas. Apžiūrėję išlikusius skirtingų rūmų etapų atvaizdus dalyviai fotografuos labiausiai patikusias rūmų detales bei rakursus. Iš kartoninių pakuočių, siūlų bei audinių atraižų komponuos ir klijuos rūmų atvaizdą – naują istorijos pėdsaką apie šių laikų rūmų klestėjimą. Kolografijos technika sukurtą iškilų koliažą dengs grafikos dažais ir spausdins ant popieriaus.

Registracija

Daugiau informacijos: info@dailesmokykla.lt arba tel. +370 614 47011

Leave a comment